Над десет милиони Французи се на парцијална невработеност поради коронавирусот

Бројот на вработените од приватниот сектор кои во моментов го користат режимот на парцијална невработеност достигна 10,2 милиони, кои според министерката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Франција минатиот месец е забележан рекорден пораст на побарувачката на граѓаните за ново вработување, како одраз на драстичното влошување на состојбата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Невработеноста кај лицата од категоријата А (без активност) во текот на месец март забележа историски пораст од седум отсто за еден месец, бројот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Центар за истражување и креирање политики (ЦРПМ) објави инфографик кој сликовито ги претставува последиците од Ковид-19 врз учеството на мажите и жените на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 416 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 281 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 181 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 325 | | | веќе видена

Начинот на кој владата ги замрзнува цените на производите не е како што треба. Одговорна влада прави поинаку. Се е покачено, има многу нешто важно што не го ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над десет милиони Французи се на парцијална невработеност поради коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: