Лажните вести и дезинформации од ВМРО-ДПМНЕ не запираат ниту во најголема здравствена криза, тоа го нема никаде во светот


Дури и кога државата, како и целиот свет се справуваат со најголемата здравствена криза, ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ширење лажни вести и дезинформации како ...
| | веќе видена | слични

И нема ниту една лага да не им се распрсне и дознае. Веќе е совршено јасно дека зад ваквите лаги стојат повеќе квази пиарџии платени со државни пари, и еден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Целиот систем на функционирање на ВМРО-ДПМНЕ-ДПМНЕ е поставен врз креирање лажни вести и пласирање невистинити информации со кои само и штетат на државата и на ...
| | веќе видена | слични

Иако ваквиот антидржавен модел е прочитан од сите граѓани ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од принципот со лажни вести да создава погрешен впечаток во јавноста. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Не е толку срамно што објавуваат без да прашаат, туку е срамно што лажат континуирано и бесрамно. И нема ниту една лага да не им се распрсне и дознае. Веќе е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Синерџи фитнес ја демантираат веста која ја објавија некои медимуми дека наводно лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска ги користел ...
| | веќе видена | слични

Видео-снимка од надзорни камери на која се гледа како претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски влегува во теретана во спортска опрема е објавена на ...
| | веќе видена | слични

Откако на порфилите на социјалните мрежи кои ги води владеачката партија се појави видео според кое лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски наводно денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
сите 593 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажните вести и дезинформации од ВМРО-ДПМНЕ не запираат ниту во најголема здравствена криза, тоа го нема никаде во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: