Ангеловска: До 15 април повратот на ДДВ кон фирмите е зголемен за 20 отсто


Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска информираше дека од почетокот на годинава до 15 април односно во првата половина од месецот повратот на ДДВ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се работи на изготвување план за реотворање на економијата, чекор по чекор, постепено, зависно за кој сектор се работи. Формиран е тим кој, како што објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Многу е важно кога гледаме податоци, тие да бидат потполни. Многу мала е разликата да се соопштува податок за одјави по основа на М1 и М2 од Агенција за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Состојбата предизвикaнa од епидемијата на коронавирус ќе има негативен краткорочен до среднорочен импакт и врз градежниот сектор во државава, како една од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за финансии очекува пад на економијата од околу 3,7 проценти, за разлика од проекциите на ММФ кои предвидуваат пад од четири отсто. Како што ...
| | веќе видена | слични

Како што рече денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, проекциите секојдневно се обработуваат, се следат и оние на другите земји, особено на земјите ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска одговори на новинарското прашање дека во март откази добиле преку 20.000 граѓани, наспроти информациите од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, министерка за финансии на Северна Македонија, преку Скајп за Гласот на Америка говори за предизвиците на малите бизниси во кризата со КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Сега е време кога нема место за расправа дали треба или не треба да се задолжуваме. Јасно е дека Македонија, како и сите земји, мора да позајми поголема сума, ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии, Нина Ангеловска предвидува сериозен пад од 15 проценти на бруто-домашниот производ на земјата во вториот квартал од годинава. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 431 | | | веќе видена

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 272 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев: Ви благодарам! Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за слобода. Голема чест ми е што зад исправните политики на ...
сите 173 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и носител во ИЕ 2, Оливер Спасовски, денеска апелираше граѓаните да изберат број 3 затоа што партијата на влас, СДСМ, обезбеди сигурни ...
сите 396 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 117 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од кампањата за ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: До 15 април повратот на ДДВ кон фирмите е зголемен за 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: