Димитриевски: Жалам за настанот во Куманово, но се „дува“ за наслови во медиумите


Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, во емисијата Стадион на Канал 77 изрази жалење поради средбата со премиерот Оливер Спасовски и министрите ...
| | веќе видена | слични

Истрагата на државниот инспекторат за случајот Куманово води кон членовите на кризниот штаб дознава Телма. Според информации од таму прекршокот кој е сторен е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановскиот градоначалник нема Ковид-19 според резултатите од трите тестирања што на сопствена иницијатива пред два дена ги направил во приватни лаборатории ...
| | веќе видена | слични

Протоколот за лекување на Ковид позитивни лица кои со решение од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) се ставени на домашно лекување е јасен и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во извештајот на Државниот здравствен и санитарен инспекторат беа нотирани голем број на пропусти во организирањето на прес-конференцијата на кумановскиот ...
| | веќе видена | слични

Вонредниот инспекциски надзор за утврдување дали има прекршување на протоколите околу средбата на владините претставници и локалните власти во Куманово, е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово бара од државата да ги провери тестовите за ковид-19 кои ги спроведува, откако неговиот тест направен пред ...
| | веќе видена | слични

Тестовите за коронавирус од брисевите на премиерот Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче биле негативни. Интересна ситуација има во врска со ...
| | веќе видена | слични

Здравствените инспектори отркиле низа пропусти во организирањето на прес конференцијата на која беа дел од владините функционери и членовите на општинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 380 | | | веќе видена

Јавното обвинителство информира дека привремената комисија за следење евентуални нерегуларности во континуитет ги следи случувањата поврзани со изборниот ...
сите 199 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 245 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: Жалам за настанот во Куманово, но се „дува“ за наслови во медиумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: