Не се предлага комплетно изедначување на акцизата на екстралесното масло и дизелот


Владата е оперативен орган и таа ги носи одлуките. Она што го прави Министерството за финансии заедно со Царинската управа се изготвување на сеопфатни анализи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Многу е важно кога гледаме податоци, тие да бидат потполни. Многу мала е разликата да се соопштува податок за одјави по основа на М1 и М2 од Агенција за ...
| | веќе видена | слични

Ангеловска напомена дека мора да се прави разлика во пристапот кога се работи за екстра лесното гориво, зашто тоа се однесува на животната средина. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска соопшти дека Владата работи на изготвување системско решение за екстра лесното гориво и дека првите анализи за ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна за три недели – ќе бидат обелоденети анализите што Министерството за финансии, Министерството за економија и Цраинската Управа ги прават за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска одговори на новинарското прашање дека во март откази добиле преку 20.000 граѓани, наспроти информациите од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, министерка за финансии на Северна Македонија, преку Скајп за Гласот на Америка говори за предизвиците на малите бизниси во кризата со КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Сега е време кога нема место за расправа дали треба или не треба да се задолжуваме. Јасно е дека Македонија, како и сите земји, мора да позајми поголема сума, ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии, Нина Ангеловска предвидува сериозен пад од 15 проценти на бруто-домашниот производ на земјата во вториот квартал од годинава. Според ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на својата последна седница одржана во текот на вчерашниот ден ја разгледа и усвои Информација за исплата на пензии за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се предлага комплетно изедначување на акцизата на екстралесното масло и дизелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: