Во овие градови во Македонија НЕМА КОРОНАВИРУС


5 копии

Во Дебар и Центар Жупа, двете општини кои беа првото жариште на коронавирусот во државава, во тек е скринингот за имунитетот на населението. Според 14 матични ...
| | веќе видена | слични

Според 14 матични лекари, направени се  околу 1.300 тестови, a се работи од 8:00 до 15 часот, дел и подолго, а се врши тестирање и дома на поизнемоштени лица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија, според последните официјални податоци, регистрирани се вкупно 1.300 лица кои се позитивни на коронавирус, од кои 943 се аактивни, а излечени се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 1.300 случаи позитивни на коронавирус се потврдени во Македонија. Согласно последните бројки, вчера за позитивни на Ковид-19 е регистрирано 41 ...
| | веќе видена | слични

Здружението на приватни лекари денеска побара од Министерство за здравство да го измени решението матичните лекари во Дебар да прават и крвни анализи на 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 273 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и луѓе кои имаат план, визија, ...
сите 345 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во овие градови во Македонија НЕМА КОРОНАВИРУС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: