Втор ден од 85-часовниот велигденски карантин, вкупно заразени 1.117

6 копии

Утринава добивме информација од Центарот за јавно здравје-Штип дека по спроведените дополнителни тестови четворицата наши сограѓани се негативни на Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Свети Николе одлично се справува со пандемијата, досега во оваа општина нема регистрирано ниту едно лице позитивно на коронавирус, информира денеска ...
| | веќе видена | слични

Но, тој апелира граѓаните да не ширан лажни вести на социјалните мрежи – Ве замолувам без ширење на лажни вести за можни лица заболени од коронавирусот. Не се ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Скопје, 21. април 2020 (Inpress) – 200 излечени наши граѓани од COVID-19 е веста што ни дава дополнителна мотивација да продолжиме заеднички со лечењето и со ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот продолжен празничен викенд во Делчево се евидентирани пет непочитувања на забраната за движење, додека сите 20 лица кои се во самоизолација ги ...
| | веќе видена | слични

По тој повод делчевскиот градоначалник Горан Трајковски јавно им се заблагодари на граѓаните што ги почитуваа мерките за заштита од Ковид-19. -Изминатиов ...
| | веќе видена | слични

– Регистриравме и ден со поголем број излечени од новозаразени. Тоа е резултат на големата, огромна посветеност за здравствените работници и на граѓаните што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден од 85-часовниот велигденски карантин, вкупно заразени 1.117

Од:
До кого (е-маил):
Порака: