Италија соопшти за рекорден број излекувани од COVID-19 за 24 часа


Кина веќе десетти ден по ред нема смртни случаи од коронавирус. Властите во Пекинг објавија дека во претходните 24 часа се потврдени нови 12 заразени, од кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Русија уште 5.966 лица биле заразени со коронавирус во изминатите 24 часа, со што вкупниот број достигна 74.588, соопшти оперативниот штаб за борба против ...
| | веќе видена | слични

Земјата и наредните денови очекува пораст на бројот на заразени, како што вирусот се шири од Москва кон останатите делови на земјата. Русија денес потврдила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжија и сѐ побројни стануваат протестните акции против полициското самоволие во САД, иако насилството практично запре, а резултат на сето видено се урнати ...
сите 348 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 198 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 152 | | | веќе видена

Нема вина во оној кој ги дал дозволите за текстилните работилници во Штип да рботат дури и трета смена во време на полицискиот час. Одговорноста за големиот ...
сите 209 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 79 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија соопшти за рекорден број излекувани од COVID-19 за 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: