НАЈБРОЈНИОТ СИНДИКАТ ГО НАПРАВИ ИЗБОРОТ - „Алкалоид“ е најдобра компанија за работниците

Најбројниот синдикат во земјава, ССМ, ја избра фармацевтската компанија „Алкалоид“ за најдобра компанија оваа недела, како пример кој треба да го следат сте ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Заштина опрема за работниците во производствените капацитети, обезбедување растојание од ,1,5 до два метра меѓу нив и по потреба во повеќе смени, се дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузот на синдикати на Македонија спроведува кампања за прогласување на најдобра компанија на неделата. Еднаш неделно, ССМ ќе објавува кои компании се пример ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кај ниту еден вработен во Рудник за олово и цинк САСА не е дијагностициран Ковид-19. Преземавме значајни чекори со кои сакаме да обезбедиме континуирано добро ...
| | веќе видена | слични

Макпетрол беше избрана за најдобра фирма на неделата во однос на третманот на работниците од страна на Сојузот на синдикати на Македонија како компанија која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

И покрај сите предизвици предизвикани од Ковид-19 пандемијата, рудникот за олово и цинк САСА продолжи со производство и продажба на метален концентрат, при што ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот дистрибутер „Макпетрол“ за неделава што измина е најдобра компанија од аспект на работниците. Овој избор го направи Сојузот на синдикатите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
сите 474 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 134 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 141 | | | веќе видена

Еве мала новинарска пародија, оти како е сѐ пожестока и подраматична бесмислената расправа со политичките, академски, научни и интелектуални елити на нашиот ...
сите 260 | | | веќе видена

Здравствениот систем во Македонија е во колапс уште пред да почне вториот бран од пандемијата со корона вирусот. Тоа е резултат на неспособноста и ...
сите 200 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈБРОЈНИОТ СИНДИКАТ ГО НАПРАВИ ИЗБОРОТ - „Алкалоид“ е најдобра компанија за работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: