Мит е дека животот во Шведска тече нормално


2 копии

Имаме голем број на починати од коронавирусот, изјави главниот шведски епидемиолог Андерс Тегнел за време на онлајн дебатата за различни модели на заштита на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот епидемиолог од Шведска Андрес Тегел вели дека до 20 отсто од населението на Стокхолм веќе е имун о на коронавирусот, објави британски Дејли Мејл. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Признавам, имаме доста смртни случаи од коронавирусот“, им рече на шведскиот епидемиолог Андерс Тегнел на колегите во Европа, Израел и САД во он-лајн-дебатата ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Шведска се закани дека ќе ги затвори сите кафулиња и ресторани што не се придржуваат до препораките од здравствените власти за социјална дистанца. – Гледаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведска се закани дека ќе ги затвори кафулињата и рестораните кои не се придржуваат на препораките на здравствените власти за социјално дистанцирање.„Гледаме ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Здравствените власти на Шведска објавија дека починале уште 84 лица од коронавирус, со што бројот на жртви во земјата надмина 2000. Шведска која е со население ...
| | веќе видена | слични

Ова кралство со население од 10,3 милиони презеде најблаги мерки од повеќето европски земји за спречување на ширењето на вирусот. Земјата досега има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мит е дека животот во Шведска тече нормално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: