Апасиев го обвини Пендаровски за кршење на Уставот со продолжување на вонредната состојба


Во изјава за ТВ Алфа провесорот и експерт во право Димитар Апасиев изјави дека со продолжувањето на вонредната состојба претседателот Стево Пендаровски го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот Панче Тошковски преку статус на Фејсбук прашува дали СДСМ со неуставниот обид за свикување на самораспуштено Собрание всушност сака да ги одложи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Никола Мицевски поранешниот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во Телевизија 24 денеска, истакна дека со обидот за ...
| | веќе видена | слични

Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во отвореното студио на 24 анализа, потенцираше дека тој се уште е пратеник во Собранието. „Никола ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Тони Менкиноски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека повторното свикување на распиштеното собрание е алиби и бегање од одговорност на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Група пратеници бараат свикување на Парламентот за наводно да ја потврди одлуката на претседателот Стево Пендаровски за продолжување на вонредната состојба – ...
| | веќе видена | слични

Дејанчо Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека дворските игри на СДСМ околу свикување на Собранието отворија повеќе прашања. -,,СТРАВ ЛОЗЈЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев го обвини Пендаровски за кршење на Уставот со продолжување на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: