Абе: СЗО има проблеми, но Јапонија и натаму ќе ја поддржува

3 копии
5 копии

Олимписките игри во Токио се одложени до 2021 година, но според голем број експерти, нивно одржување дури и следното лето не е сосема сигурно. Ова се должи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Некои од платнените маски, со кои владата на јапонскиот премиер Шинзо Абе почна да ги снабдува домаќинствата, биле валкани. На нив имало дамки или на друг ...
| | веќе видена | слични

Дел од маските кои владата ја Јапонија почнала да ги набавува за домаќинствата биле валкани и на нив имале дамки од нечистотии, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Поединечни маски од платно, кои владата на јапонскиот премиер Шинзо Абе започнала да ги доставува до домаќинствата, биле валкани, на нив се наоѓале дамки или ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 411 | | | веќе видена

„Колку и да сака опозицијата да ја преставува лошо економската ситуација, сепак Светска банка проценува дека ќе ја надминеме кризата. Знам дека однесувањето на ...
сите 539 | | | веќе видена

Продолжија и сѐ побројни стануваат протестните акции против полициското самоволие во САД, иако насилството практично запре, а резултат на сето видено се урнати ...
сите 365 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 281 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 207 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

По зголемениот број новодијагностицирани случаи со Ковид-19 во земјава и за ефикасно спречување на ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука да се ...
сите 115 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 137 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 106 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абе: СЗО има проблеми, но Јапонија и натаму ќе ја поддржува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: