Помпео: Поради однесувањето на Кина, државите ќе размислат за Huawei


Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска изјави дека улогата на Кина во глобалната пандемија на коронавирусот веројатно ќе ги принуди државите да ја ...
| | веќе видена | слични

Кина одбива да биде спроведена независна меѓународна истрага во врска со потеклото на новиот коронавирус, тврдејќи дека е политички мотивирана. Амбасадорката ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американските разузнавачки агенции заклучиле дека кинески оперативци помогнале во ширењето лажни пораки во кои се тврди дека администрацијата на Трамп ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Амбасадорот на Кина во Москва Џанг Ханхуеи, во своето интервју за „ТАСС“ истакна дека дошле до сознанија кои покажуваат дека коронавирусот можеби се појавил на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео повторно го обвини Пекинг за избувнувањето на пандемијата на ковид-19 и дека ја користи ситуацијата за напад врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 269 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 169 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 368 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 148 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Поради однесувањето на Кина, државите ќе размислат за Huawei

Од:
До кого (е-маил):
Порака: