Филипче: Не смее да има никакво групирање на граѓаните за празникот, сите доследно да се придржуваат до мерките


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната редовна прес-конференција, која се одвиваше преку онлајн видео комуникација, од домашна изолација, во која ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на ја исклучува можноста хоспитализираните заболени од Ковид – 19 да плаќаат партиципација за болничкото лекување. -Со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во два месеца – од 26 февруари кога беше дијагностициран првиот позитивен на КОВИД-19 во земјава, вирусот заклучно со вчера е потврден кај 1326 пациенти. Во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25 април 2020 (МИА) – Во два месеца – од 26 февруари кога беше дијагностициран првиот позитивен на COVID-19 во земјава, вирусот заклучно со вчера е ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче рече дека во наредните денови ќе биде направена финансиска конструкција за да се утврди ...
| | веќе видена | слични

Во овој број се и новите 26 случаи од кои речиси половината (11) се од Скопје. Во извештајот од вчера за претходните 24 часа се евидентирани и 36 оздравени ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден пациент со ковид-19 којшто бил поставен на респираторна машина во Македонија досега не е излекуван. Одговарајќи на новинарско прашање на денешната ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се примени 3 пациенти, а хоспитализирани вкупно 61. Критични пациенти на механичка вентилација ...
| | веќе видена | слични

Протоколот за лекување со крвна плазма е изготвен, но засега кај ниту еден пациент не е препорачан овој вид на лекување. Ова го истакна денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека доколку внимателно и често се мијат рацете, тогаш ракавиците апсолутно не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 311 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 126 | | | веќе видена

ДУИ вечерва е во Кичево. Таму се обрати Талат Џафери, носител на листата на ДУИ во петтата изборна единица. Најдобар пример е градоначалникот на општина Кичево ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Не смее да има никакво групирање на граѓаните за празникот, сите доследно да се придржуваат до мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: