Бектеши против кратење на платите во администрацијата


6 копии
3 копии

Додека Владата на СДСМ се фали со своите економски мерки за помош на стопанството, ја зголеми акцизата за нафтата со што директно им наштети на граѓаните и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките за помош на стопанството не беа ниту навремени, ниту, пак, се доволни за спас на македонската економија, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на денешната ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста- реакција на прес конференцијата на Нина Ангеловска „Додека Владата на СДСМ се фали со своите економски мерки за помош на стопанството, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Различни се ставовите на земјоделците околу владината одлука со која за три денари се зголемува акцизата на горивата, но единствено е барањето „зелената нафта“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за финансии и поранешен директор на УЈП, Кирил Миноски во вечерашната емисија „Клик Плус“ на Тв21 истакна дека месец дена пред да почне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако во земјава втриот бран почна практично веднаш после првиот, во другите балкански држави кои малку здивнаа од КОВИД-19, сега е веќе дефинитивно јасно дека ...
сите 1003 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 439 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 128 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши против кратење на платите во администрацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: