Понудата од Тиго Фајнанс за промена на договорните услови за кредитни производи е достапна до 19 април 2020 година

Тиго Фајнанс ги информира своите клиенти дека недела, 19-ти април 2020 година е последниот рок до кога клиентите треба да се произнесат доколку сакаат да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Халкбанк вчера официјално изврши зголемување на капиталот за нови 20 милиони евра, што претставува поддршка од главниот акционер на банката – Халкбанк АШ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите банки се подготвени предвреме да ја извршат исплатата на априлските пензии, информираа од Македонската банкарска асоцијација (МБА). Пензионерите кои имаат ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека ќе врши исплата на пензии за април 2020 година во периодот 27.04.2020 година – 30.04.2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, УНИБанка известува дека овозможи исплата на пензијата за месец април на трансакциска ...
| | веќе видена | слични

ПроКредит Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека согласно податоците од Фонд за пензиско и инвалидско осигурување, денес 23ти април 2020 година се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Понудата од Тиго Фајнанс за промена на договорните услови за кредитни производи е достапна до 19 април 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: