И превозниците против повисока акциза


Претседателот Александар Вучиќ потврди дека сите пензионери и оние кои добиваат социјална помош автоматски ќе добиваат по 100 евра државна помош и објасни како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Српскиот министер за финансии Синиша Мали изјави денеска на прес конференција дека на седница на српската Влада се донесени три важни документи – ревизија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за финансии и поранешен директор на УЈП, Кирил Миноски во вечерашната емисија „Клик Плус“ на Тв21 истакна дека месец дена пред да почне ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за финансии синоќа прецизираше кога точно ќе почне исплатата на по 100 евра на секој полнолетен граѓанин на Србија. Минатиот месец тоа беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за финансии и поранешен директор на УЈП Кирил Миновски е гостин вечерва на „КликПлус“ на ТВ21. Тој зборува за економските последици кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Додека нафтата на светско ниво е под минусот, Владата предводена од СДСМ удира по грбот на народот и ја зголемуваат акцизата. Владата одлучи акцизата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Намалувањето на буџетските трошоци е мал смета поранешниот министер за финансии, Никола Поповски, кој смета дека процентот сепак ќе се зголемува во мај. – ...
| | веќе видена | слични

Постои економска оправданост за зголемување на акцизата на горивата и ако се донесе предлог од страна на Министерството за финансии на Влада за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор ден од гласањето за предвремените парламентарни избори. Гласаат болните, немоќните, хронично болните, затворениците, лицата во домашен притвор, во ...
сите 544 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 311 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 387 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 140 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 225 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И превозниците против повисока акциза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: