Бектеши:ДУИ останува на ставот дека не треба кратење на платите во јавната администрација


Тој додаде дека и како министер, но и како преставник на ДУИ, ги следи сите случувања со приходите и расходите во Буџетот. – Во зависност како ќе се одвиваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Додека Владата на СДСМ се фали со своите економски мерки за помош на стопанството, ја зголеми акцизата за нафтата со што директно им наштети на граѓаните и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките за помош на стопанството не беа ниту навремени, ниту, пак, се доволни за спас на македонската економија, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на денешната ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста- реакција на прес конференцијата на Нина Ангеловска „Додека Владата на СДСМ се фали со своите економски мерки за помош на стопанството, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Различни се ставовите на земјоделците околу владината одлука со која за три денари се зголемува акцизата на горивата, но единствено е барањето „зелената нафта“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за финансии и поранешен директор на УЈП, Кирил Миноски во вечерашната емисија „Клик Плус“ на Тв21 истакна дека месец дена пред да почне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 518 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 310 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши:ДУИ останува на ставот дека не треба кратење на платите во јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: