„Имунитетни пасоши“ – еден од предлозите за справување со пандемијата


Одредени европски земји го минаа врвот на епидемијата на новиот коронавирус, па сега разгледуваат стратегии за релаксирање на воведените ограничувања. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лекарите во Вухан, каде вирусот на Ковид-19 се појави во декември минатата година, изразија загриженост поради поголемиот број на пациенти кои се оздравеле и ...
| | веќе видена | слични

Повторно отворено, со овој натпис на излозите продавниците денеска во Берлин повторно ги отворија вратите за потрошувачите после строгите мерки поради ширењето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседатели и премиери на државите од Европската унија утре ќе се вклучат на видео-конференција и на највисоко ниво ќе одлучуваат за мерките за справување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 243 | | | веќе видена

По изборите што ќе се одржат на 15 јули, нема да има вражање на рестриктивните мерки во земјава. Министерот за здравство Венко Филипче вчера рече дека кај нас ...
сите 116 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 322 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако на социјалните мрежи беше објавен телефонскито разговор меѓу екс премиерот Зоран Заев и Грета, со свој коментар на ФБ се јави и екс амбасадорот Арсим ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Имунитетни пасоши“ – еден од предлозите за справување со пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: