Големото Затворање поголема закана за економијата и од Големата Депресија


[freetext] Виртуелни пролетни состаноци на ММФ и Светска банка ММФ ја ревидираше својата прогноза за глобалниот раст годинава, односно проценува дека светската ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ја прифатиле понудата на банките за одложување на отплатата на кредитите во наредните шест месеци, можат да се премислат и да продолжат со ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Зафировски, сопственик и CEO на Инсајдер ИД во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за ефектите од коронавирусот и како ситуацијата да се ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на плаќањето на кредитите на шест месеци за граѓаните нема да биде бесплатно, туку ќе ги чини пари, доколку донесат одлука да ја искористат ...
| | веќе видена | слични

Карактеристика за пазарната економија е што таа се развива во циклуси. Во периодот од 1854 година до денес, економијата на САД се соочила со 33 економски ...
| | веќе видена | слични

Компаниите и граѓаните ја делат речиси истата судбина поради коронакризата. Ова, според експертите со кои разговараше Фактор, може да се констатира од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Владимир Филиповски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за економските политики на нашата земја за справување со кризата предизвикана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден во земјава. Бројката на новозаразени во соседните земји се зголемува и поради тоа, ...
сите 182 | | | веќе видена

На вчерашниот тв дуел на МТВ1 меѓу лидерите на двете најголеми политички партии, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се осврна на криминалот, ...
сите 344 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 112 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 110 | | | веќе видена

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ ќе оди ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големото Затворање поголема закана за економијата и од Големата Депресија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: