Протести во неколку американски сојузни држави поради продолжуавње на карантинот


Лос Анџелес, Њујорк и Вашингтон округ Колумбија, ги продолжија наредбите за доброволен карантин до 15 мај наспроти повиците на претседателот Доналд Трамп да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лесото, едно од двете африкански држави во кои нема регистрирано ниту еден сличај на Ковид-19, ги продолжи мерките за сузбивање на пандемијата за уште две ...
| | веќе видена | слични

Кризата со коронавирусот покрај врз здравствените и економските системи почна да се прелева и на улиците во светот. Во некои земји луѓето бараат попуштање на ...
| | веќе видена | слични

Се работи за финансиска помош од 450 милијарди долари, за која американките законодавци се обидуваат да постигнат договор Американските законодавци се близу ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот можеби е најголемиот тест за политичкото лидерство што светот некогаш го видел. Секој лидер на планетата се соочува со истата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пандемијата на коронавирус можеби е најголемиот тест за политичките лидери кој светот воопшто го видел досега. Светските лидери се пред предизвици, а меѓу нив, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
сите 165 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 307 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 361 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести во неколку американски сојузни држави поради продолжуавње на карантинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: