ССМ: Работодавачите да не ја користат кризната ситуација и да исплаќаат двојно пониска плата за вработените

Работодавачите да не ја користат кризната ситуација и да исплаќаат двојно пониска плата за вработените, апелираат од Сојузот на Синдикати. Според нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Сојузот на синдикати на Македонија спроведува кампања за прогласување на најдобра компанија на неделата. Еднаш неделно, ССМ ќе објавува кои компании се пример ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот дистрибутер „Макпетрол“ за неделава што измина е најдобра компанија од аспект на работниците. Овој избор го направи Сојузот на синдикатите на ...
| | веќе видена | слични

Најбројниот синдикат во земјава, ССМ, ја избра фармацевтската компанија „Алкалоид“ за најдобра компанија оваа недела, како пример кој треба да го следат сте ...
| | веќе видена | слични

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 549 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Работодавачите да не ја користат кризната ситуација и да исплаќаат двојно пониска плата за вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: