Филипче: Висок е процентот на смртност кај лицата на респираторна машина

2 копии

Министерот Филипче одговори дека смртноста кај лицата заболени од коронавирус, а кои се приклучени на респираторни мешини, за жал е многу голема. – Овие лица ...
| | веќе видена | слични

Марија Вавлукис, кардиолог од УК за кардиологија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за намалениот број пациенти, па оттаму останува нејасно дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекарите од Италија до САД разговарале во последните неколку недели, кога е вистинско време да се постават пациенти со тешка форма на болеста на респиратор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминатиот петок докторката Мангала Нарасимхан прими итен повек. Маж од околу 40-тина години со коронавирус се наоѓал во тешка ситуација, а нејзин колега ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 424 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“ се обрати пред жителите Македонски Брод.Тој им ...
сите 392 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 299 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 334 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Висок е процентот на смртност кај лицата на респираторна машина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: