Утре не смее да се оди во паркови, шуми и излетнички места


17 копии

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (23/24.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во текот на изминатото деноноќие евидентирано е дека на ниво на целата држава 33 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 25, а за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Toj упати благодарност до сите граѓани кои ги почитуваат мерките ...
| | веќе видена | слични

Скопските малолетници најдоа нов начин за дружење и избегнување на казните за недозволеното групирање. Од денеска со одлука на Владата за олеснување на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Граѓаните се свесни за сопствената заштита и од тие причини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 450 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 412 | | | веќе видена

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 245 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре не смее да се оди во паркови, шуми и излетнички места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: