Предизвиците на пандемијата на COVID-19 за небанкарските финансиски друштва


Пандемијата на Ковид-19 навлезе во секоја пора од општественото живеење. Покрај здравствените ризици со кои се соочуваат цели општества, пандемијата предизвика ...
| | веќе видена | слични

Од следната среда, 29 април, ќе почне аплицирањето за в тора та бескаматна кредитна линија „Ковид 2“ во износ од 8 милиони евра за поддршка на претпријатијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу е важно кога гледаме податоци, тие да бидат потполни. Многу мала е разликата да се соопштува податок за одјави по основа на М1 и М2 од Агенција за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка наречен „ковид 2“ веќе од среда ќе им биде достапен на микро, малите и средни компании погодени од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од среда, 29 април, микро, малите и средни компании погодени од кризата можат да аплицираат за Ковид 2 линијата бескаматни кредити, извести министерката за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска најави бескаматни кредити кои на располагање на микро, малите и средните компаниите ќе им бидат од 29 април. -За ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција министерката за финансии Нина Ангеловска заедно со директорот на Развојната банка на Република Северна Македонија Кире Наумов и ...
| | веќе видена | слични

Аплицирањето за новите бескматните кредити од 8 милиони евра од КОВИД 2 кредитната линија почнува од среда во 00.00 часот. Јавниот повик е веќе објавен на веб ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска одговори на новинарското прашање дека во март откази добиле преку 20.000 граѓани, наспроти информациите од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предизвиците на пандемијата на COVID-19 за небанкарските финансиски друштва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: