Предизвиците на пандемијата на COVID-19 за небанкарските финансиски друштва


Пандемијата на Ковид-19 навлезе во секоја пора од општественото живеење. Покрај здравствените ризици со кои се соочуваат цели општества, пандемијата предизвика ...
| | веќе видена | слични

Од следната среда, 29 април, ќе почне аплицирањето за в тора та бескаматна кредитна линија „Ковид 2“ во износ од 8 милиони евра за поддршка на претпријатијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу е важно кога гледаме податоци, тие да бидат потполни. Многу мала е разликата да се соопштува податок за одјави по основа на М1 и М2 од Агенција за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка наречен „ковид 2“ веќе од среда ќе им биде достапен на микро, малите и средни компании погодени од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од среда, 29 април, микро, малите и средни компании погодени од кризата можат да аплицираат за Ковид 2 линијата бескаматни кредити, извести министерката за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска најави бескаматни кредити кои на располагање на микро, малите и средните компаниите ќе им бидат од 29 април. -За ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција министерката за финансии Нина Ангеловска заедно со директорот на Развојната банка на Република Северна Македонија Кире Наумов и ...
| | веќе видена | слични

Аплицирањето за новите бескматните кредити од 8 милиони евра од КОВИД 2 кредитната линија почнува од среда во 00.00 часот. Јавниот повик е веќе објавен на веб ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска одговори на новинарското прашање дека во март откази добиле преку 20.000 граѓани, наспроти информациите од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 141 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предизвиците на пандемијата на COVID-19 за небанкарските финансиски друштва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: