Димковски: Владата ќе ги овозможи сите потребни услови за одржливо земјоделско производство и пласман


Скопје, 16. април 2020 (Inpress) – Преземаме мерки со коишто ќе ги ублажиме последиците од пандемијата врз земјоделството и руралниот развој, објави министерот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ со пакетот економски мерки директно им помага на работниците, занаетчиите, на малите и средните ...
| | веќе видена | слични
19 копии
13 копии

Управата за јавни приходи денеска соопшти дека рокот за поднесување ДДВ-04 е продолжен за пет дена, односно оти крајниот рок е 30 април. – Согласно препораките ...
| | веќе видена | слични

Владата соопшти дека ќе скрати 71.275 евра од наградната игра „Мој ДДВ, моја награда“, а според пресметките на „Слободен печат“, ова значи дека во фондот за ...
| | веќе видена | слични

Над 71 илјада евра, пари кои биле наменети за наградниот фонд на наградната игра „Мој ДДВ, МојаНаграда“ ќе бидат уплатени во Фондот за помош и поддршка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пакетот економски мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ им овозможува на работниците, занаетчиите, на малите и ...
| | веќе видена | слични

Имаме јасна цел во оваа глобална криза, а тоа е спас на секое работно место и на секоја компанија.   На последната седница Владата, преку Развојната банка на ...
| | веќе видена | слични

Со цел полесно и ефикасно пребродување на економските последици кои ги донесе коронавирусот, Владата на Северна Македонија предводена од СДСМ постави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 372 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Владата ќе ги овозможи сите потребни услови за одржливо земјоделско производство и пласман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: