Милан влегува „all-in“ за најголемиот италијански талент


2 копии

„Бисерот“ на Бреша, Сандро Тонали, веќе долго време се нарекува новиот Андреа Пирло. Тоа не се случи туку така, Тонали е еден од најталентираните играчи од ...
| | веќе видена | слични

Барселона се одлучи за значителна преродба во својот среден ред и тоа беше обврска за каталонскиот гигант по заминувањата на Чави и Иниеста, а иако во ...
| | веќе видена | слични

Покрај парите, тие нудат да преземат и двајца млади играчи од Б-тим вредни меѓу пет и седум милиони евра, со што дополнително се засилува понудата на шпанскиот ...
| | веќе видена | слични

Челино посочи дека нема да прави никаков проблем во случај талентираниот Италијанец да пријави желба за трансфер, иако првично се наведоа Јувентус и Интер, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Договорот на Тонали со Бреша истекува идната година, но во истиот има опција за дополнителни 12 месеци, што на клубот му дава убава положба во евентуалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 231 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 347 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 138 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан влегува „all-in“ за најголемиот италијански талент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: