Ангеловска-Бежоска на состанок со директорката на ММФ – Потребна поголема поддршка од ММФ и другите меѓународни финансиски институции

Во рамки на Пролетните средби на ММФ и Светската банка, што годинава се одвиваат електронски, се одржа состанок воден од директорката на ММФ, Кристилина ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) обезбеди значајна поддршка преку Инструментот за брзо финансирање, во износ од околу 176 милиони евра, а и натаму во рамки ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Народната банка во соопштение во врска со објавениот извештај на Меѓународниот монетарен фонд наведува во однос на монетарната политика, констатирано е дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Најновата проекција на Меѓунродниот монетарен фонд е дека македонската економија годинава ќе има пад од четири проценти, но за следната предвидува раст од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) го објави Извештајот за нашата земја, подготвен при носењето на одлуката за финансиска поддршка преку Инструментот за брзо ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот објавен вчера, ММФ наведува дека Владата брзо одговори со целни мерки и со привремена фискална поддршка за да се амортизира социјалниот и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Растот на депозитите и на кредитите на крајот на првиот квартал годинава останува солиден. Податоците на Народната банка покажуваат годишна стапка на раст на ...
| | веќе видена | слични

Пад на македонската економија од четири проценти предвидува Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) во последниот редовен извештај за земјава по т.н. Артикл 4. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер Никола Груевсски се надева на правда, по обвинувањата со кои се соочи во поранешната татковина, но неа планира да ја бара во ...
сите 408 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 258 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 317 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска на состанок со директорката на ММФ – Потребна поголема поддршка од ММФ и другите меѓународни финансиски институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: