Потрошиле пет милијарди евра на домашни миленици: Мачките најпопуларни

Германците трошат се повеќе на домашни миленици, а минатата година потрошиле повеќе од пет милијарди евра, покажуваат податоците на трговските здруженија. ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани лани не штеделе „пластични пари“ за шопинг во странство. Потрошиле над 288 милиони евра. Најмногу во Унгарија 29,8 милиони евра – ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потрошиле пет милијарди евра на домашни миленици: Мачките најпопуларни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: