Димковски: Земјоделците да ја користат платформата „Понуда и побарувачка“ за продажба на производите


Владата ќе ги овозможи сите потребни услови за одржливо земјоделско производство, пласман и ќе одговори на барањата на земјоделците, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Во текот на денешниот ден тутунопроизводителите чии презимиња почнуваат на буквите А, Б, В, Г и Д на шалтерите на банките ќе можат да ги подигнат парите за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тутунопроизводителите денеска ќе можат да ги подигнат парите за субвенциите во експозитурите и филијалите на банките во коишто се нивните сметки, во општините ...
| | веќе видена | слични

Од денес тутунарите ќе можат по режим на азбучен ред да ги подигаат исплатените субвенции во експозитурите од банките каде што им се исплатени истите. ...
| | веќе видена | слични

„Исплатата на субвенциите – пари кои што државата им ги должи на земјоделците, не е милостиња на Љупчо или Заев како што тоа сакаат да го прикажат, туку нивна ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанств информираат дека денека парите ќе може да си ги земат тутунарите со преизмиња кои започнуваат на ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите клиенти дека од денес, 20 април (понеделник), сите тутунари ќе можат да ги подигнат субвенциите за тутун. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Земјоделците да ја користат платформата „Понуда и побарувачка“ за продажба на производите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: