Нови 495 лица во самоизолација во последните 24 часа


6 копии

Обвинителството во Ресен поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица од Ресен за сторено кривично дело – непостапување според здравствени прописи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање парични казнени против седум лица за прекршување на полицискиот час. – Тројца од нив се ...
| | веќе видена | слични

Пет лица во Тетово во одделни настани не го почитувале полицискиот час и без дозвола се движеле пеш или со возила низ Тетово и околината. – Заради стореното ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица во Битола не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија и за нив Основното јавно обвинителство поднесе предлози за изрекување ...
| | веќе видена | слични

Струшко обвинителство поднесе предлог за издавање казнет налог против едно лице обвинето за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство од Штип предложи парични казни за шестмина штипјани кои не го почитувале полицискиот час. Тие ќе треба да платат по 500 евра. ...
| | веќе видена | слични

Кочанското Основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни за две лица кои освен што не постапувале според утврдените здравствени прописи односно го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 445 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 541 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 474 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 236 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 299 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 495 лица во самоизолација во последните 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: