Вонредната состојба - успешни мерки или и промашувања


Изминаа 30 дена од воведувањето на вонредната состојба, а пред нас е продолжување со уште една 30 дневна рестриктивна мерка. Новата одлука е во сила до 16 мај. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Клучно во наредниот период ќе биде поголема активност, поголема видливост на полицијата, поголема видливост на редарските служби, во банките, во маркетите, во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

И по укинувањето на рестриктивните мерки, животот нема да биде каков што бил, туку ќе има поинаков начин на организирање на животните процеси. Мерките за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека утре пристугнуваат респираторите кои се донација од Европската Унија за земјава, посочувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното онлајн гостување на ТВ 24 рече дека е неблагодарно сега да се прогнозира кога и дали би се отвориле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ковид е „вирус-убиец“, кој нема брзо да биде елиминиран, поради што властите мора да бидат крајно внимателни при релаксирање на рестриктивните мерки и ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ќе излезат да завршат обврски во јавни установи како, пошти, амбуланти, болници, маркети, банки или се возат со јавен превоз задолжително ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 233 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 69 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 276 | | | веќе видена

„Додека СДСМ го рализираше големиот проект – парите кај граѓаните, ВМРО- ДПМНЕ беше против секоја идеја и секој предлог парите да се вратат во семејните ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вонредната состојба - успешни мерки или и промашувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: