Донација од Вива за најпогодените клиники и институции од вирусот Ковид 19


 По иницијалната донација на 13.03.2020 година на “Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби“ – Скопје, Вивакс како општествено одговорна компанија ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Владата на Република Македонија ја оценува улогата на медиумите како исклучително важна за време на пандемијата со Ковид-19, за навременото, постојано и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште на почетокот на здравствената криза со коронавирусот, препознавме дека една од повеќето важни задачи е навременото, постојано и веродостојно информирање, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 18 април, 2020 година, Здружението на новинарите на Македонија објави соопштение во кое се произнесе за правата на новинарите и медиумските работници и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги апелира Владата и другите надлежни институции да ја унапредат комуникацијата со новинарите така што таа ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Во врска со критиката упатена од Ваша страна за последната одржана прес-конференција, организирана во Куманово, сакаме да изјавиме дека локалната самоуправа не ...
| | веќе видена | слични

Со продолжувањето на вонредната состојба во земјава, ЗНМ смета дека мора да се најде начин за подобра комуникација и транспарентност во односот на владините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Пробиштип претседателот на најголемата политичка опција во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најпрвин им се заблагодари на жителите кој го ...
сите 399 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 100 | | | веќе видена

Непосредно пред почетокот на предизборниот молк, СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнаа „лов“ за албанските гласачи со испраќање порака на нивните приватни ...
сите 158 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 153 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 253 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација од Вива за најпогодените клиники и институции од вирусот Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: