Метју Палмер: И американските компании помогаат во борбата со коронавирусот во Северна Македонија

Покрај финансиската помош од САД, која верувам дека досега изнесува околу 1,2 милиони долари, и американски компании нудат помош на Северна Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваше на онлајн-видеоконференција во коорганизација на Економскиот форум во Делфи и Атлантскиот совет, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кризата со Ковид 19 е трансгранично прашање и приоритет за секоја влада на планетата. САД активно работат заедно со земјите од Западен Балкан, како и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска учествуваше на он-лајн видео конференција во ко-организација на Економскиот форум во Делфи и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За справување со кризата со коронавирусот и последиците од неа потребна е заедничка реакција и солидарност и на регионално, но и на глобално ниво. Овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ќе учествува на онлајн видеоконференција во коорганизација на Економскиот форум во Делфи и Атлантскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 211 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

„Како Влада покажавме дека навистина можеме и во вакви услови на пандемија, на сериозна здравствена криза, да се организираат фер, демократски, слободни избори ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 222 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 233 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метју Палмер: И американските компании помогаат во борбата со коронавирусот во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: