Асприља: Кулушевски во Јувентус за 44 милиони евра? Тогаш јас вредев 300!

Во поголемо интервју за „Скај Спорт“ поранешниот италијански дефанзивец, Фабио Канаваро раскажа интересна анегдота од негвиот период во Парма. Канаваро како ...
| | веќе видена | слични

Лудите приказни за легендарниот колумбиски фудбалер Фаустино Асприлја, се раскажуваат деновиве, а се надоврза и најдобриот светски фудбалер за 2006 година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 569 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 408 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 163 | | | веќе видена

На денешниот собир во општина Ранковце се обрати генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на Изборната единица 3, Игор Јанушев.Јанушев истакна ...
сите 359 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асприља: Кулушевски во Јувентус за 44 милиони евра? Тогаш јас вредев 300!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: