Зголемен бројот на предвремени породувања, починати пет бебиња


Тим од лекари ќе проверува дали трудниците чии бебиња починаа на скопска гинекологија го прележале коронавирусот без да имаат некакви симптоми. Комисијата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едномесечното бебе од Тајланд, кое беше најмладиот пациент со коронавирус, успешно е излекувано од болеста благодарение на тим лекари и употреба на коктел од ...
| | веќе видена | слични

Александра Ангелова, мајката на 4-месечното бебе, најмладиот пациент заболен со коронавирус во земјава, која е сместена на Инфективната клиника, се огласи на ...
| | веќе видена | слични

Клиниката за инфективни болести до медиумите испрати демант откако мајката на заболеното четиримесечно бебе од коронавирус преку социјалните мрежи револтирано ...
| | веќе видена | слични

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот и кое се лечи на инфективната клиника во Скопје, изреволтирана од односот и ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште не се тестирани за коронавирус премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Мајката која што со своето четиримесечно бебе веќе извезно лежат на Инфективната клиника во Скопје, после реакцијата на клиниката истата за Курир појаснува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби денеска соопшти дека во целост ги демантира наводите на мајката со четиримесечното бебе, која тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Едномесечно бебе од Тајланд, инаку најмладиот пациент заразен со Ковид-19, успешно се опорави од болеста благодарение на употреба на „коктел“ од антивирусни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на предвремени породувања, починати пет бебиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: