Симеоне по секоја цена го сака играч од средниот ред на Јувентус


Федерико Бернардески најверојатно ќе го напушти Јувентус на крајот на сезоната. „Бјанконерите“ платија на Фиорентина 40 милиони евра за Бернардески во летото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот извршен директор на Јувентус, Лучијано Моџи зборуваше за можните трансфери во тимот од Торино. – Милик? Не знам како ќе заврши ова. Сепак, кога ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Јувентус, Лучијано Моџи зборуваше за „Canale 21“ и ги објасни на италијанската јавност следните потези, како на Старата дама, така и на ...
| | веќе видена | слични

Јувентус во моментов е еден од најдобрите европски и светски клубови, меѓутоа пред 10 години не беше случај кога Старата дама не успеа да ги привлече големите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јувентус е еден од најдобрите италијански клубови во историјата, а во моментов на клубот од Торино се чини дека му нема рамен. „Бјанконерите“ владеат со ...
| | веќе видена | слични

Јувентус сигурно е еден од најголемите клубови, а Црногорецот Стеван Јоветиќ откри дека имал можност да потпише за „старата дама“. Јоветиќ со одличните настапи ...
| | веќе видена | слични

Договорот на Тонали со Бреша истекува идната година, но во истиот има опција за дополнителни 12 месеци, што на клубот му дава убава положба во евентуалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само во последните седум денови во Македонија починале 55 луѓе како последица на корона вирусот. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата се искачи ...
сите 496 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 371 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 271 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
сите 125 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 126 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 446 | | | веќе видена

На Јутуб каналот „Обнова на режимот“ повторно се објавија аудио-разговори за кои се тврди дека гласовите се на Игор Јанушев, актуелен носител на пратеничката ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симеоне по секоја цена го сака играч од средниот ред на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: