Девет казнени налози предложи ОЈО Радовиш

2 копии
4 копии
3 копии

Дванаесет лица во Битола не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија и за нив Основното јавно обвинителство поднесе предлози за изрекување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет лица во Тетово во одделни настани не го почитувале полицискиот час и без дозвола се движеле пеш или со возила низ Тетово и околината.– Заради стореното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Парични казни од по 3.500 евра за 23 прекршители на полицискиот час во скопската населба Сингелиќ, побара Основното јавно обвинителство Скопје од Основниот ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 12 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 605 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
сите 165 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет казнени налози предложи ОЈО Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: