За четворица непочитувачи на полицискиот час во Ресен побарани казни

Обвинетите, како што посочија од Основното јавно обвинителство, постапиле спротивно на Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дванаесет лица во Битола не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија и за нив Основното јавно обвинителство поднесе предлози за изрекување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oсновното јавно обвинителство Штип поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното ...
| | веќе видена | слични

Пет лица во Тетово во одделни настани не го почитувале полицискиот час и без дозвола се движеле пеш или со возила низ Тетово и околината.– Заради стореното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парични казни од по 3.500 евра за 23 прекршители на полицискиот час во скопската населба Сингелиќ, побара Основното јавно обвинителство Скопје од Основниот ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 12 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Преку 80.000 евра е вкупната предложена казна за 23 лица од Сингелиќ кои на 13 април не го почитуваа полицискиот час, односно постапиле спротивно на одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 243 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 344 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 347 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 228 | | | веќе видена

По изборите што ќе се одржат на 15 јули, нема да има вражање на рестриктивните мерки во земјава. Министерот за здравство Венко Филипче вчера рече дека кај нас ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако на социјалните мрежи беше објавен телефонскито разговор меѓу екс премиерот Зоран Заев и Грета, со свој коментар на ФБ се јави и екс амбасадорот Арсим ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За четворица непочитувачи на полицискиот час во Ресен побарани казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: