Пет предвремено родени бебиња починале на гинеколошката клиника, мајките се негативни на Ковид-19


Пет предвреме родени бебиња починале за една недела на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје каде што се третираат пациентки заболени, или со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едномесечното бебе од Тајланд, кое беше најмладиот пациент со коронавирус, успешно е излекувано од болеста благодарение на тим лекари и употреба на коктел од ...
| | веќе видена | слични

Александра Ангелова, мајката на 4-месечното бебе, најмладиот пациент заболен со коронавирус во земјава, која е сместена на Инфективната клиника, се огласи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиниката за инфективни болести до медиумите испрати демант откако мајката на заболеното четиримесечно бебе од коронавирус преку социјалните мрежи револтирано ...
| | веќе видена | слични

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот и кое се лечи на инфективната клиника во Скопје, изреволтирана од односот и ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште не се тестирани за коронавирус премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Мајката која што со своето четиримесечно бебе веќе извезно лежат на Инфективната клиника во Скопје, после реакцијата на клиниката истата за Курир појаснува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 5 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 298 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 82 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 313 | | | веќе видена

Пишува : Фејзи Хајдари, аналитичар и сопственик на „Лајм“ „На запад ништо ново“ е наслов на познатата книга. И во Мала Речица, изгледа нема ништо ново. Се ...
сите 124 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет предвремено родени бебиња починале на гинеколошката клиника, мајките се негативни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: