Влада: Со неприфаќањето на Уредбата на ВМРО-ДПМНЕ ја штитиме личната сопственост на 500 илјади осигуреници


Уредбата со законска сила за ограничување на преносот на придонесот за задолжително и капитално финансиско пензиско осигурување што на денешната седница ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со зголемувањето на акцизата Заев и Спасовски книжат дебели профити, а во исто време се ослободуваат криминалци за да се заштити главата на октоподот Факти кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во време на најголемата светска здравствена криза, кога владата предводена од СДСМ со сите сили настојува да го зачува јавното здравје, но и да им помогне на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

„ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш покажува дека не и важно справувањето со здравствените и економски последици од коронавирусот, туку само се обидува да заработи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и неговиот извршител Спасовски удрија по џебот на граѓаните и ја покачија цената на горивата, за профит на поединци блиски до нив Факти кои го ...
| | веќе видена | слични

Ако претходно од белиот дворец лажеа дека имало само 100 тестови за коронавирус, ако лажеа дека 140.000 граѓани во периодов останале без работа, денеска лажат ...
| | веќе видена | слични

Во период кога државата, но и целиот свет се справуваат со големата здравствена криза предизвикана од корона вирусот, ВМРО ДПМНЕ не понуди ниту едно решение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ шири лажни вести. Ветија помош за сите фирми, а сега наводната помош ја искористија само 100 тина компании. Никој не аплицира за таканаречените антикризни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Со неприфаќањето на Уредбата на ВМРО-ДПМНЕ ја штитиме личната сопственост на 500 илјади осигуреници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: