Млад скопјанец обвинет за обид за убиство: Со пиштол пукал кон оштетениот


Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно 22-годишно момче од скопското село Буковиќ, кое е обвинето за убиство на миг. Според ...
| | веќе видена | слични

Две лица паднале од мотоцикл на коловоз На лoкалниот пат село Горно Коњаре – село Четирце, Б.Ј. (43) од селото Четирце, Кумановско, управувајќи мотоцикл ...
| | веќе видена | слични

Две лица седнати на маса среде улица консумираат алкохол. На ваква глетка наишол вчера 39-годишен прилепчанец (З.И.) кој во автомобил со својот татко (В.И) ...
| | веќе видена | слични

Семејна веселба во селото Долно Соње, скопко завршила со пукање и расправија. Како што информираат од полицијата две лица кои биле поканети на веселбата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На 18.04.2020 година во 21,00 часот во СВР-Битола, З.И. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден додека заедно со неговиот татко В.И. (66) од Прилеп, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утрово околу 01,00 часот во скопското село Долно Соње, во куќа на ул.12. сопственост на П.К. (56) од Скопје, каде што претходно имало семејна веселба, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 864 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 311 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад скопјанец обвинет за обид за убиство: Со пиштол пукал кон оштетениот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: