Продолжен рокот за плаќање закуп за државно земјиште


5 копии
10 копии

Според препораката на Владата објавена по последната нејзина седница, од петок, 24 април, банките треба да обезбедат пензионерите со априлските пензии да може ...
| | веќе видена | слични

На последната владина седница, Владата усвои препорака од петок, 24 април, банките да ги обезбедат пензионерите со априлските пензии да може да располагаат ...
| | веќе видена | слични

Владата исто така го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 23 април. Им се ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера на 44. седница побара од МИОА да подготви и за наредната седница да достави протокол и анализа со која ќе се регулира систем на набавка на ...
| | веќе видена | слични

Владата на синоќешната седница донесе заклучок според кој во наредниот период ќе им препорача на сите вработени лица во јавниот сектор, како и на тие во ...
| | веќе видена | слични

Државните институции во Куамново се задолжени да ги редуцираат капацитетите и да воведат посебни мерки за заштита. Ваква одлука беше донесена денеска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 361 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 156 | | | веќе видена

Иако изгласани на комисијата за финансирање и буџет сепак пакетот на економски мерки денеска не се најдоа на пленарна седница. Власта и опозицијата со ...
сите 295 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 346 | | | веќе видена

Имаме потенцијал и капацитет да учествуваме во производство на вакцина против Ковид-19, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, но во тоа мора да ...
сите 92 | | | веќе видена

Суспензијата на деталните урбанистички планови со кој се опфаќа и планот за вкупната парцела наспроти Холидеј ин како на пинг – понг маса. Ресорниот министер ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денес даде одговор на критиките на опозицијата дека два викенди по ред заедно со министерот за здравство Венко Филипче возат мотори во ...
сите 83 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултираше со над 144.000 заразени и над 4.300 починати. Голем дел од нив не можеа на време да се тестираат, немаа лекови, ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен рокот за плаќање закуп за државно земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: