НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Македонија и Црна Гора

НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Македонија и Црна Гора, откако лажните вести и дезинформации на Русија и Кина зедоа голем замав со кризата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По завршувањето на пандемијата, Црна Гора ќе биде домаќин на повозрасните италијански државјани во установи на крајбрежјето, најави премиерот Душко Марковиќ. ...
| | веќе видена | слични

Мора да ги одржуваме подготвеноста и способноста за да ја заштитиме државата, рече американскиот секретар за одбрана Американскиот секретар за одбрана Марк ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на стратешкиот одговор на НАТО на пандемијата од коронавирус, Турција денеска испрати товарен авион со опрема за лична заштита на медицински ...
| | веќе видена | слични

Германија испрати илјадници апарати за белодробна вентилација кај повеќе сојузнички, изјави денеска Мирчеа Џоана, заменик генерален секретар на НАТО. Преку ...
| | веќе видена | слични

Столтенберг потсетил дека на Македонија и се обезбедени, меѓу другото, медицинска опрема, полски болници финансиска поддршка за борба против пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево учествуваше на телеконференцискиот состанок на министрите за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Црна Гора Предраг Бошковиќ, во пресрет на денешната министерска средба на НАТО, рече дека она што е побарано од Алијансата како помош ...
| | веќе видена | слични

По денешниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, се осврна на проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Долгорочни последици од здравствената криза со пандемијата на Ковид-19 биле разгледувани на вечерашниот вонреден состанок на министрите за одбрана на НАТО, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 285 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Македонија и Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: