11 здравствени работници, 7 медицински сестри и 2-ца болничари во штипската болница се негативни на Ковид 19


11 здравствени работници, двајца лекари инфектолози, 7 медицински сестри и 2-ца болничари од инфективното одделение во штипската клиничка болница се негативни ...
| | веќе видена | слични

Задолжително држење на дистанца на отворено и без групирање. По тестирање во карантин до добивање на резултати. За отварање на училишта и градинки ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот Филипче рече дека радува фактот што расте бројот на излекувани пациенти, тоа охрабрува и е дополнителна мотивација за лекарите во болниците и за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што соопшти министерот за здравство Венко Филипче на заедничката онлајн прес-конференцијата одржана со премиерот Оливер Спасовски, Државниот санитарен ...
| | веќе видена | слични

Клиниката за онкологија во Скопје ги подготвува протоколите со кои пацинетите што примаат терапијата која се инјектира поткожно како и таблетарна терапија, ќе ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболен медицински персонал во земјава е во постојан раст, а според последните податоци на Институтот за јавно здравје регистрирани се 210 случаи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските медиуми пишуваат за наглиот скок на бројот на заразени од коронавирусот на Балканот. Германски „Шпигел“ се занимавал со порастот на заразени од ...
сите 168 | | | веќе видена

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа ...
сите 368 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 здравствени работници, 7 медицински сестри и 2-ца болничари во штипската болница се негативни на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: