ВМРО-ДПМНЕ: Власта не обезбедила заштитна опрема за лекарите, а исплаќа илјадници евра плати на поранешни работници во СЈО


ВМРО-ДПМНЕ објави „ф акти кои го одбележаа денот “. Според партијата, власта на шверцерски начин среде полициски час ја извади калдрмата во Старата скопска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во време кога здравствениот систем се бори со страшниот непријател КОВИД-19 мерките за заштита на здравстениот персонал мора да бидат на највисоко ниво. Без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во време на најголемата светска здравствена криза, кога владата предводена од СДСМ со сите сили настојува да го зачува јавното здравје, но и да им помогне на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зголемувањето на акцизата на горивата не е решение туку дополнителен проблем за граѓаните и уште една владина „кризна мерка“ која ќе удри по нивниот џеб. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Пандемијата коси, а здравствените рботници се најзаслужни што таа не излезе од контрола и тие со својата жртва нудат сигурност и спокој кај грѓаните. Во време ...
| | веќе видена | слични

Цената за неспособноста на Владата на СДСМ да се справи со епидемијата и економската криза како резултат на истата ја плаќаат граѓаните. Не постои никаква ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш покажува дека не и важно справувањето со здравствените и економски последици од коронавирусот, туку само се обидува да заработи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и неговиот извршител Спасовски удрија по џебот на граѓаните и ја покачија цената на горивата, за профит на поединци блиски до нив Факти кои го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 501 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 290 | | | веќе видена

Тренерот на Борусија Дортмунд Лусиен Фавр рекол дека клубот мора да си постави реални цели со оглед на моќта која ја има големиот ривал Баерн Минхен. Баерн со ...
сите 208 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето. Од МВР ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не обезбедила заштитна опрема за лекарите, а исплаќа илјадници евра плати на поранешни работници во СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: