Ковид-19 го напаѓа имунолошкиот систем исто како ХИВ, предупредуваат научниците


Коронавирусот кој го предизвикува ковид-19 би можел да ги убие имунолошките клетки, кои всушност би требало да го уништат него, предупредуваат научниците. Ова ...
| | веќе видена | слични

Секој сака да знае колку добро неговата земја се бори со коронавирусот во споредба со другите држави. Меѓутоа, треба да бидете сигурни дека споредувате исти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лекарите во Вухан, каде вирусот на Ковид-19 се појави во декември минатата година, изразија загриженост поради поголемиот број на пациенти кои се оздравеле и ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19, како и другите коронавируси што ги знаеме од минатото, ќе се угаси малку по малку сам од себе, односно благодарение на карантинот (заклучување) во ...
| | веќе видена | слични

Повторно отворено, со овој натпис на излозите продавниците денеска во Берлин повторно ги отворија вратите за потрошувачите после строгите мерки поради ширењето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседатели и премиери на државите од Европската унија утре ќе се вклучат на видео-конференција и на највисоко ниво ќе одлучуваат за мерките за справување со ...
| | веќе видена | слични

Луѓето од различни делови од светот беа принудени да се приспособат на новата ситуација со брзото ширење на коронавирусот, а во овој момент скоро сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медицинскиот Универзитет во Виена моментално спроведува истражување за анализа на имунолошкиот одговор кај луѓето по инфекцијата на коронавирусот. Резултатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната прес-конференција истакна дека уште не сме влезени во периодот кога пикот на најмногу заразени пациенти со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 192 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 168 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски зборува за патриотизам, за национални чувства на државата.. сакајте си го прилепчани ВМРО, тоа е мое и ваше. но ДПМНЕ никогаш, затоа што ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 го напаѓа имунолошкиот систем исто како ХИВ, предупредуваат научниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: