ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не враќа 30 години назад во мрачните времиња на криминалната транзиција


Ескалира здравствената и економската криза во Република Македонија. Неспособноста на Зоран Заев и неговите соработници ја зема својата цена. Секојдневно се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и неговиот извршител Спасовски удрија по џебот на граѓаните и ја покачија цената на горивата, за профит на поединци блиски до нив Факти кои го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на СДСМ задоцни со економските мерки. Стопанството и фирмите се во минус. Мерките се неприменливи и не значат помош за стопанството. Поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во период кога државата, но и целиот свет се справуваат со големата здравствена криза предизвикана од корона вирусот, ВМРО ДПМНЕ не понуди ниту едно решение за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Несериозните мерки на владата на СДСМ ќе имаат далекусежни последици врз македонската економија и граѓаните. Наместо да презентираат мерки од кои што никој ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Дури и кога државата, како и целиот свет се справуваат со најголемата здравствена криза, ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ширење лажни вести и дезинформации како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија и граѓаните ја плаќаат цената на неспособноста и корумпираноста на СДСМ и Зоран Заев. Земјата е затворена, власта ја злоупотребува вонредната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ треба да си го провери својот ИТ систем и да утврди дали се работи за спам, со оглед на тоа што пуштаат застерени лажни вести отсутни од реалноста. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена

На денешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е одлучено во вториот круг од локалните избори, онаму каде што партијата нема свој кандидат, да бидат ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не враќа 30 години назад во мрачните времиња на криминалната транзиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: