СДСМ: И ММФ добро ги оцени економските мерки со кои се зачуваат 250.000 работни места


Големиот пакет економски мерки на државата, кој обезбедува конкретна и навремена помош за над 35.000 компании и спасува 250.000 работни места веќе се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пакетот економски мерки што ги донесе Владата на Република Македонија предводена од СДСМ им овозможува на работниците, занаетчиите, на малите и средните ...
| | веќе видена | слични

Имаме јасна цел во оваа глобална криза, а тоа е спас на секое работно место и на секоја компанија.   На последната седница Владата, преку Развојната банка на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со цел полесно и ефикасно пребродување на економските последици кои ги донесе коронавирусот, Владата на Северна Македонија предводена од СДСМ постави ...
| | веќе видена | слични

Во насока на полесно надминување на последиците од кризата, донесена е и Уредба со законска сила со која се предвидува ослободување од плаќање на износот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатмир Битиќи, претседател на Комисијата за финансии на СДСМ денеска на прес-конференција говореше за економските мерки што ги воведе Владата, а со цел да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата донесе одлука за отворање на нова кредитна линија преку Развојната банка, која е дел од вториот пакет економски мерки. Министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Априлските пензии ќе бидат исплатувани по групи. Пензионерите кои немаат картички ќе бидат поделени во четири групи, според висината на примањата. Целта е да ...
| | веќе видена | слични

На оваа седница Владата ја разгледа информацијата и ја усвои Одлуката за измена и дополнување на Одлуката за условите и критериумите за репласирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: И ММФ добро ги оцени економските мерки со кои се зачуваат 250.000 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: