Кои лица се имуни на коронавирусот?


Во борбата против ковид-19 медицинскиот персонал плаќа многу висока цена. Илјадници здравствени работници се заразени со вирусот, а се зголемува и бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во борба против Ковид-19 медицинскиот персонал плаќа многу висока цена. Илјадници здравствени работници се заразени со вирусот, а се зголемува и бројот на ...
| | веќе видена | слични

„Се надеваме дека третманите ќе бидат поинтригантни отколку вирусот што го запре светот“. Во последниве денови, во единицата за интензивна нега од 20 кревети, ...
| | веќе видена | слични

Поминаа скоро пола година од појавата на првите пациенти заболени со „COVID-19“ и сметам дека е апсолутно несериозно и глупаво „COVID-19“ сеуште да се нарекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само во последните седум денови во Македонија починале 55 луѓе како последица на корона вирусот. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата се искачи ...
сите 530 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 373 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 271 | | | веќе видена

Зоран Заев и Христијан Мицкоски со изјавите за формирање влада без албански партнер, ги исклучуваат Албанците од системот, а таквото дејствување може да ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 126 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 446 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои лица се имуни на коронавирусот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: